Kahve Smoothie

Gerekenler: 100ml. soğuk kahve, 50 ml. Hindistan cevizi sütü, 2 adet muz. Yapılışı: Kahveyi, sütü ve muzu blenderda karışım pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın. Süslemek için bardağa aldığınız karışımın üzerine krem şanti sıkabilirsiniz.

Kahveli Milkshake

Gerekenler: 400 ml. soğuk süt, 2 top kaymaklı dondurma, 2 top çikolatalı dondurma, 1 yemek kaşığı granül kahve, 1 yemek kaşığı pudra şekeri veya toz şeker, 4 küp buz. Yapılışı: Kaymaklı dondurmayı, granül kahveyi, 200 ml. soğuk sütü, şekeri ve buzları blender kabına alın ve iyice karıştırın. Daha yoğun bir kıvam elde etmek için sütün kalanını ve

Vanilyalı Buzlu Kahve

Gerekenler: 200 ml. soğuk kahve, 400 ml. soğuk süt, yarım tatlı kaşığı vanilya özü ve tercihe göre şeker. Yapılışı: Bardağınızı ağzına kadar buzla doldurun. Sütü ve vanilya özünü güzelce karıştırın daha sonra üzerine kahveyi ekleyin ve dilediğiniz kadar şeker koyun. Tercihe göre üzerine vanilyalı dondurma da ekleyebilirsiniz.

Coco Brew

1 ölçek soğuk filtre kahveye 2 ölçek hindistan cevizi suyu karıştırın. Bardağa aldıktan sonra dilediğiniz kadar buz ekleyebilirsiniz.

Dondurmalı Soğuk Kahve

1 çorba kaşığı instant kahve (nescafe), 1 su bardağı soğuk süt, 1 yemek kaşığı toz şeker, 2 yemek kaşığı vanilyalı dondurmayı blenderdan geçirin. Hazırladığınız karışımı bardağa aldıktan sonra üzerine istediğiniz miktarda buz ekleyin. Kremşantiyle süsleyebilirsiniz.

Ice Mocha

25 mg toz kakao, 60 mg espresso, 4-5 tane buz ve 250 ml sütü blendera koyun ve yaklaşık 20 saniye karıştırın. Kahvenizin daha tatlı olmasını istiyorsanız bardağınızın içine çikolata sosu sürebilirsiniz. Ayrıca üzerine kremşanti sıkarak servis etmeyi unutmayın.

Tarçınlı Portakallı Soğuk Kahve

Klasik soğuk kahvenizi hazırlayın. Büyük bir bardağa buz parçaları koyun. Çeyrek portakalın suyunu sıkıp bir dilim portakalı da bardağa atın. Bir ya da iki tarçın çubuğunu elinizle ısıtarak bardağa yerleştirin ve üzerine hazırladığınız soğuk kahveyi ekleyin. Kahvenize hindistan cevizi şekeri ve toz tarçından bir tutam atabilirsiniz.

Nutellalı Soğuk Kahve

8-10 adet buz, 1 su bardağı süt, 2 yemek kaşığı Nutella ve 1 yemek kaşığı kahveyi blenderda karıştırın. Nutellayı bardağınızın içine de sürebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bardağa dökün. Kremşantiyle süsleyebilirsiniz.

Muzlu Buzlu Kahve

2 su bardağı süt, 1,5 yemek kaşığı nescafe, 1 adet dondurulmuş muz ve 2 top vanilyalı dondurmayı blenderdan geçirip bardağa koyun. Üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Karamelli Frappuccino

Öncelikle içeceğinizi içeceğiniz bardağın içine 1 yemek kaşığı karamel sürün. Daha sonra yarım su bardağı süt, çeyrek su bardağı soğuk filtre kahve, 1 yemek kaşığı şeker ve ortalama 8-9 adet buz parçasını blenderdan geçirin. Karışımınızı karamel sürdüğünüz bardağa boşaltın. Kremşanti ve karamelle süsleyebilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı kahve ve şeker oranını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ayrıca

Araç çubuğuna atla